Види сучасних ноутбуків і їх конструктивні особливості

Види ноутбуків та їх конструктивні особливості

Прийшовши в магазин електронної техніки, або гортаючи сторінки інтернет-магазинів, очі розбігаються від розмаїття різних ноутбуків. Але перш ніж придбати один з портативних комп’ютерів, непогано б зрозуміти якими вони взагалі бувають. Адже сьогодні поняття ноутбук істотно розширилося, і наразі вони поділяється на ультрабуки, нетбуки, смартбуки, ноутбуки-трансформери і звичайні звичні нам ноутбуки.

  Ультрабук

 • Ультрабук — дуже тонкий, легкий ноутбук з досить пристойними потужностями. На момент написання статті ультрабуки оснащені в основному потужними процесорами лінійки Intel i3, i5, i7. Зрозуміло, що це не дешеве задоволення, оскільки в них використовуються самі передові технології. Діагональ дисплея ультрабука зазвичай в діапазон 11-16 дюймів (30-41 см). Залежно від комплектації ціна на ультрабуки лежить в досить широкому діапазоні.
 • Нетбук

 • Нетбуки — компактні ноутбуки, які не володіють великими потужностями, призначені в основному, для того щоб користуватися інтернетом, перевіряти пошту, користуватися соц. мережами і т. п. Діагональ у нетбуків зазвичай не перевищує 11 дюймів (до 30 см). У нетбуці відсутній оптичний привід, тобто диск тут вставити нікуди, зате обов’язково наявна веб-камера і мікрофон. Відсутність приводу не такий вже великий недолік, адже в більшості випадків можна обійтися флешкою.
 • Смартбук

 • Смартбук — ноутбук гібрид нетбука і смартфона. Зовні він схожий на нетбук, але нутрощі у нього практично такі ж як в смартфоні. Використання процесорів сімейства ARM дозволило істотно знизити енергоспоживання. Це важливий плюс смартбуків. Типовим представником смартбука є так званий хромбук, тобто смартбук на базі операційної системи «Хром». Поставити ОЅ Windows на такий ноутбук проблематично, оскільки він поставляється зі спеціальною попередньо встановленою операційною системою, в даному випадку це ОЅ Chrome. Також існують смартбуки і на інших платформах, наприклад у Lenovo смартбуки на OS Android.
 • Ноутбук-трансформер

 • Ноутбук-трансформер — за внутрішнім змістом це звичайний ноутбук. Головною особливістю цього типу є можливість різноманітного позиціонування дисплея і клавіатури відносно один одного. Вони дозволяють взагалі відокремити дисплей від клавіатури, оскільки у трансформерів дисплей в основному сенсорний, тому більшість операцій можна робити без використання клавіатури. Діагональ 10-17 дюймів (25-43 см).
 • Ноутбук

 • Ноутбук — типовий, звичний нам ноутбук. Поставляється в основному з вже встановленою операційною системою Windows. В більшості випадків, без особливих труднощів, можна поставити будь-яку іншу настільну операційну систему. Можливі діагоналі дисплеїв 10-18 дюймів (25-46 см). Ціновий діапазон досить широкий. Всі ноутбуки конструктивно приблизно однакові, проте їх функціональність, продуктивність, надійність і ряд інших параметрів істотно відрізняються.

Прогрес не стоїть на місці і скоріш за все скоро з’явиться якийсь новий вид портативних комп’ютерів, але на сьогоднішній день це основні види ноутбуків.