Що таке браузер? Який інтернет-браузер обрати?

Браузери – це спеціальні програми, призначені для перегляду сайтів в інтернеті. Відбувається це наступним чином: браузер направляє запит користувача до серверів, обробляє отриману відповідь за спеціальними затвердженими стандартами і виводить на екран монітора сформовану веб-сторінку з текстовим, графічним і іншим контентом. Тобто браузер це провідник між глобальною мережею інтернет і користувачем, який інтерпретує незрозумілий для звичайного користувача код в зрозумілий і звичний формат.

Що таке браузер

З того самого дня, як тільки з’явилася всесвітня мережа, розвиток браузерів не стоїть на місці. Чим стрімкіше розвивався інтернет, тим кращими ставали браузери. Крім найбільш популярних, таких як: Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera, Safari існує ще багато інших браузерів, які відрізняються за дизайном, зручністю, безпекою і найголовніше, швидкістю роботи. Ідеальної програми серед них немає, вони й досі розвиваються та покращуються, і в кожній знайдуться свої плюси і мінуси.

Нижче описані найбільш популярні інтернет браузери, які використовують в Україні. Це не рейтинг, а короткий огляд, написаний з метою допомогти у виборі.

Огляд популярних інтернет браузерів

Google Chrome

Браузер Google Chrome

Google Chrome – браузер від компанії Google, який на сьогодні є найпопулярнішим в світі. Перша публічна версія з’явилася 2 вересня 2008 року, а 11 грудня того ж року вийшла стабільна версія. Браузер можна завантажити і встановити абсолютно безкоштовно.

Висока швидкість завантаження – це головне, що потрібно кожному користувачеві. Тут не доводиться довго чекати, так як він працює досить швидко. Можливість використання різних додатків, задовольняє потреби кожного користувача.

Головна відмінність від інших браузерів в тому, що реалізовані тут можливості, повністю забезпечують користувача усіма необхідними функціями. Встановивши Chrome, користувач отримує не лише зручну і прискорену роботу, але і безпечне перебування в глобальній мережі інтернет. Цей браузер не тільки зручний у використанні, але і оснащений зрозумілим інтерфейсом управління, з яким розбереться навіть новачок.

Даний браузер має необмежену робочу область, що дозволяє швидко знаходити і переглядати будь-які веб-сторінки. Для реалізації такого обсягу робочої області, творці «Хрому» виключили з браузера шаблонні рішення головного меню.

Після його запуску на стартовій сторінці можна побачити вісім останніх збережених закладок на ресурси, які відвідувалися частіше за інших. Крім того, на головній сторінці відображаються нещодавно закриті вкладки.

Internet Explorer

Браузер Internet Explorer

Значок цієї програми повинен бути на вашому робочому столі, тому що вона встановлюється разом з ОС Windows. Цей браузер розробка компанії Microsoft. Програма постійно вдосконалюється, але вона, тим не менш, відстає за багатьма параметрами від інших браузерів. Повільна і громіздка, буває, що не зовсім коректно відображає деякі сторінки. Вимагає постійного оновлення. Internet Explorer називають браузером, для скачування іншого браузера.

Mozilla Firefox

Браузер Mozilla Firefox

Останнім часом він стає все більш популярним за свою простоту і зручний інтерфейс. Відмінною рисою Mozilla Firefox, є функціональність в налаштуваннях, але не швидкість. Так як для нього створено велику кількість розширень, він займає друге місце по популярності.

Найбільше його люблять користувачі, які займаються розробкою сайтів, так як до цього браузера є багато корисних для веб майстрів додатків. Його головний мінус в тому, що на старті він довго завантажується, але потім нормально працює, хоча іноді може зависати.

Opera

Браузер Opera

Офіційно днем народження браузера прийнято вважати день відкриття фірми Opera Software (1995 рік), проте на той час проект був вже досить якісним і міг успішно використовуватися для «ходіння» по глобальній мережі. Першу версію програми розробники не стали офіційно публікувати в інтернеті, тому завантажити і протестувати браузер Opera могло лише обмежене коло користувачів. Друга редакція була вже анонсована на сайті компанії, і незабаром її почали використовувати спочатку тисячі, а потім і сотні тисяч юзерів. Вже в той час ця програма разюче відрізнялася від усіх існуючих аналогів, і тому вона швидко сподобалася багатьом користувачам.

Сучасна Opera — це багатофункціональна програма, яка успадкувала кращі якості перших версій браузера. Зокрема, Opera завжди відрізнялася від своїх конкурентів гранично простим і дуже зручним інтерфейсом, завдяки чому нею можуть без проблем користуватися ті, хто тільки починає пізнавати основи роботи на комп’ютері.

Браузер також люблять за його швидкість. Швидко завантажується і швидко відкриває сторінки, але так само, як і Internet Explorer може некоректно відображати контент.

Завантажити браузер так само просто, як, наприклад, завантажити Google Chrome — достатньо лише відвідати офіційний портал і відшукати на ньому розділ з дистрибутивами.

Кожен з вище перечислених браузерів працює достатньо швидко, дозволяючи повною мірою користуватися інтернетом. Тому звичайний користувач, скоріше за все, не побачить великої різниці у швидкості чи безпеці. Встановіть собі останні версії кожного з описаних вище браузерів та оберіть той, який подобається за дизайном, та здається найбільш зручним і відповідає вашим вимогам.

Що таке інтернет-браузер? Огляд браузерів