Як очистити кеш і видалити історію браузера?

Очистити кеш і історію браузера

Все що ми робимо в інтернеті – все це зберігається в кеш і історію браузера. Коли ви відвідуєте різні сайти в інтернеті, браузер зберігає дані цих відвідувань файлами в тимчасові папки вашого комп’ютера. Тобто все, що користувач переглядає протягом дня: музику, картинки, сайти. Уявляєте, скільки всього накопичується в кеші за місяць або рік, якщо його не чистити. Тому з метою конфіденційності і прискорення роботи браузера, чистити кеш браузера та історію пошуку потрібно в обов’язковому порядку.

Конфіденційність (від лат. confidentia — довіра) — необхідність запобігання розголошення, витоку будь-якої інформації.

Очистити кеш та історію пошуку в браузері Google Chrome

Відкрийте браузер Google Chrome і у правому верхньому куті натисніть на кнопку з трьома горизонтальними чорними смужками. У відкритому меню оберіть «Додаткові інструменти» та «Видалення даних про переглянуті сторінки».

Видалення даних про переглянуті сторінки

Інший спосіб зайти в історію браузера і почистити кеш. Значок меню в правому куті з трьома чорними смужками, обрати пункт «Історія» або використати комбінацію клавіш Ctrl+H. На наступній сторінці зліва натискаємо на посилання «Очистити історію».

Історія браузера в Google Chrome

В новому спливаючому вікні вибираємо, за який період будемо проводити видалення історії. Можете залишити як є, і за замовчуванням очистити браузер за весь період, а можете самостійно обрати, за який період та які саме дані потрібно видалити, натиснувши на вкладку «Додаткові налаштування» (рекомендуємо чистити історію за весь період). Далі ставимо галочки навпроти тих опцій, які нам необхідно виконати.

Чистимо кеш та історію браузера Google Chrome

Що можна чистити та видаляти?

Кеш браузера — це швидкісна пам’ять, де зберігаються копії даних відвідуваних вами інтернет-сторінок, що використовується в подальшому для більш швидкого, повторного, завантаження сторінок інтернет-ресурсів.

  • Історія переглядів — будуть видалені всі дані ваших переглядів в браузері.
  • Історія завантажень — видалиться все, що ви завантажували. Не самі завантажені файли, а просто дані про ці скачування.
  • Файли cookie — це фрагмент даних переданих серверу через HTTP-запити, які використовуються для аутентифікації, зберігання налаштувань користувача і ведення статистики.
  • Зображення та інші файли… Ось це і є кеш, який потрібно чистити.
  • Якщо Вам не потрібні збережені паролі і ви їх пам’ятаєте чи зберігаєте ще десь, то можна для безпеки видалити і паролі.
  • Дані автозаповнення форм – це ті дані, які при вході на сайт (пошта, логін і пароль) зберігаються у формах і відкриваються при натисканні них кнопкою миші.

Вибравши необхідні опції натисніть на кнопку і очистіть кеш та історію браузеру. При частому чищенні процедура займає мінімум часу, ну а якщо ви роками нічого не чистили, тоді доведеться трохи почекати.

Якщо бажаєте зайти на сайт безслідно і після цього не чистити історію браузера. Для цього існує «Режим інкогніто», про який потрібно пам’ятати і використовувати, особливо не на своєму комп’ютері.

Видалення історії в інших браузерах ідентичні, відмінності невеликі і інтуїтивно зрозумілі.

Очистити кеш та видалити історію пошуку в браузері Firefox

Для цього необхідно відкрити браузер. Далі натиснути на кнопку «Перегляд історії та збережених закладок», «Журнал», «Видалити історію», як показано на скріншоті нижче.

Кеш і історія в браузері Firefox

У наступному вікні провести видалення історії обираючи часовий проміжок та необхідні опції.

Очистка кешу і історії в браузері Firefox

Очистити кеш та видалити історію пошуку в браузері Opera

Відкрийте браузер Opera. Далі на боковій панелі натискаємо на значок «Історія», кнопку «Очистити історію», як на скріншоті нижче.

Кеш і історія в браузері Opera

У вікні, що відкрилось обираємо часовий проміжок для очищення історії браузера. Після відмічаємо команди очищення історії. Опції аналогічні з прикладом описаним для браузера Google Chrome.

Очистка кешу і історії в браузері Opera