Як зробити скріншот (знімок екрана) на комп’ютері чи телефоні?

Скріншот – це знімок екрана (від англ. Screenshot. Screen – екран та Shot — миттєвий знімок). Можна роботи скріншоти як окремих вікон, так і всього екрану повністю.

Нижче розглянуто варіанти, як отримати знімок екрана комп’ютера чи смартфону за допомогою стандартних засобів ОС і сторонніх програм.

Скріншот на комп'ютері або телефоні

Скріншот на комп’ютері — «Прінтскрін» та Snipping Tool

Знімок екрана можливо зробити за допомогою вбудованих засобів операційної системи Windows.

 1. Натисніть клавішу «Print Screen» (PrtSc), якщо вам треба отримати знімок всього екрана або комбінацію клавіш «Alt»+»PrintScreen» (PrtSc) в активному вікні, якщо потрібен скріншот активного вікна. Зображення в буфері обміну.
 2. Відкрийте графічний редактор (важливо, щоб він підтримував роботу з піксельної графікою), можна відкрити стандартний Paint, або що-небудь більш просунуте, і вставте зображення через стандартне меню, правою кнопкою миші і вставити або натисканням клавіш «Ctrl»+»V».
 3. Відредагуйте і/або збережіть отримане зображення. Скріншот готовий!

Знімок виділеної області екрану

В ОС Windows 7 і вище є корисний інструмент «ножиці» (Snipping Tool), який дозволяє швидко вирізати і зберігати необхідну частину екрану в якості скріншота. Зображення з’являється в вбудованому графічному редакторі Snipping Tool відразу після того, як «ножицями» ви виділяєте необхідну область і відпускаєте ліву кнопку миші.

Програми для створення скріншотів

Окрім вбудованих засобів операційної системи Windows для створення скріншоту можна скористатися спеціальними програмами. Програми для скріншотів хороші тим, що натиснувши всього одну кнопку (зазвичай F12) ви зробите знімок екрану, який автоматично збережеться в заздалегідь обрану вами папку. Це швидко та зручно.

Найчастіше для таких цілей використовують:

 • PicPick — одна з безкоштовних, але досить функціональних програм. Наразі вона конкурує та нічим не уступає платним аналогам, оскільки має вбудований редактор. Програма зручна тим, що з її допомогою можна вибрати для зняття скріншота будь-яку область екрану (по типу Snipping Tool), а отриманий знімок можливо відредагувати на свій розсуд.
 • Screen Capture – програма для тих, хто бажаєте не тільки створювати скріншоти але і записувати фрагменти комп’ютерних ігор. Вона здатна створювати будь-які записи без втрати якості. З її допомогою можна працювати в додатках, завантажувати кліпи, анімацію та інше. Програма оснащена трьома режимами захоплення онлайн-відео, будь-яких програм і фрагментів комп’ютерних ігор.
 • WebShot – спеціалізована програма для створення повнорозмірних знімків веб-сторінок. Зображення сайту можна отримати навіть без запуску браузера, написавши доменну адресу ресурсу в головному вікні WebShot і запустивши процес отримання знімка.

Платні програми для створення скріншотів:

Якщо хочете, щоб скріншот був без водяних знаків, доведеться купити на них ліцензію.

 • Movavi — має в свом розпорядженні утиліту, за допомогою якої можна робити знімок екрану одним кліком і зберігати отримане зображення в різні формати;
 • Fraps — найпопулярніша програма для зняття відео і скріншотів екрану;
 • Bandicam — аналог Fraps, але менш вимогливий до ресурсів.

Як зробити скріншот на телефоні?

Скріншот на телефоні (смартфоні)

Якщо потрібно зробити знімок екрану смартфона, наприклад, ви бажаєте переслати знайомому скрін своїх досягнень у грі, отриманого повідомлення, важливої новини, документа, назви улюбленого треку, для таких цілей є вбудована функція — скріншот екрану, але в залежності від моделі чи виробника, комбінації кнопок для створення знімку можуть різнитися.

Samsung

Скріншот на телефоні Samsung

Для того щоб зробити скріншот на телефоні Samsung, скористайтесь одним із 3 наведених способів нижче:

 1. Натискаєте одночасно дві кнопки «додому» і «вмикання» телефону, і утримуєте їх впродовж 3 секунд.
 2. Відкрийте вікно, яке вам необхідно заскрінити та одночасно натисніть на 2 кнопки «вмикання» і «гучність вниз».
 3. Часто цей спосіб підходить для старих версій Android. Для виконання скріншота потрібно одночасно натиснути кнопки «назад» і «додому».

Як правило в телефонах Samsung встановлена система Android, тому ваші зображення мають зберігатися в галерею!

Xiaomi

Скріншот на телефоні Xiaomi

На смартфонах Xiaomi є кілька штатних варіацій виконання функції знімку екрану:

 1. Кнопка «скріншот», яка розташовується у верхньому меню пристрою;
 2. Одночасне натиснення комбінації клавіш «гучність вниз» з кнопкою «вмикання» телефону, при цьому важливо утримувати кнопки близько 3-4 секунд.

Якщо ні один з наведених вище способів не допоміг, завантажите програму для виконання скріншотів, наприклад No Root Screenshot.