Найкращі кооперативні ігри на ПК для двох гравців

Кооператив як новий вид ігрової взаємодії став відроджуватися на ПК ще в далекому 2006 році — тоді це були Kane & Lynch і Gears of War. Будучи відмінними сінглплеєрними проектами ці ігри мали можливість проходження удвох – і в такому вигляді суттєво перетворювалися: з’являлися нові механіки взаємодії, інакше відчувався ігровий наратив, під новим поглядом вдалося подивитися на левел-дизайн і штучний інтелект ворогів. Згодом формула «удвох веселіше грати в будь-яку гру» стала практично аксіомою, однак й досі знайти хорошу кооперативну гру вкрай складно. За допомогою даної добірки ви точно зможете відшукати кілька шикарних ігор для кооперативної гри на ПК. В частину з представлених ігор можливо грати удвох за одним комп’ютером, в інші лише через інтернет.

Добірка топових кооперативних ігор

Splinter Cell: Blacklist

Гра Splinter Cell: Blacklist

Несподівано, але першим проектом в нашій добірці виявилася стара серія про шпигуна-одинака Сема Фішера. Splinter Cell: Blacklist – остання гра в серії і, стала, справжнім проривом у всьому стелс-жанрі. Несподівано різноманітна, динамічна, до чорта захоплююча шпигунська гра в кращих кіно-традиціях.

Здавалося б, причому тут мультиплеєр? Проте в рамках сюжету Ubisoft відмінно обставили відразу кілька командних механік і спроектували безліч рівнів так, що разом з напарниками проходити їх буде набагато цікавіше. Для мотивації додали різних ачівментів, секретів і спеціальних завдань. Ось і вийшло відмінне доповнення до і без того розкішної гри.

Divinity: Original Sin

Гра Divinity: Original Sin

Розкішна старорежимна рольова гра з інноваційною бойовою системою, в яку прекрасно грається і одному, проте можливість кооперативу змінює саму суть проходження Original Sin. Адже ця гра постійно змушує приймати рішення. Буквально кожен квест в Divinity передбачає якісь сюжетні розвилки і моральні вибори — і в разі, якщо ваш напарник не згоден з вами, може розвернутися нова інтрига, а сценарій всієї гри піде по абсолютно непередбачуваній колії.

І це ми вже не говоримо про те, що кожна сутичка в грі – важке випробування як для базової логіки, так і для вашої командної «хімії». І якщо ваш напарник не буде діяти з вами на одній хвилі, вас знищать в першій же серйозній халепі. Загалом, кооператив в Original Sin хоч і не обов’язковий, але неймовірно цікавий за рахунок свіжості підходу. Рекомендуємо спробувати.

A Way Out

Гра A Way Out

A Way Out складно назвати повноцінною грою, адже більшу частину часу ви проведете не за ігровими механіками, а за переглядом шикарно поставленого інтерактивного кіно. І все ж A Way Out пропонує і подумати, і кнопки понатискати, та ще й сильно прив’язує вас до напарника змушуючи працювати як єдине ціле, адже в цій грі вам доведеться втекти з в’язниці.

Ось такий набір шикарних замальовок. A Way Out повністю побудована на командних взаємодіях і справді дарує масу емоцій – кількість подібних ігор можна перерахувати по пальцях однієї руки.

Resident Evil 5

Гра Resident Evil 5

Вже в легендарній четвертій частині Resident Evil заходив на спробу кооперативу, раз у раз підсовуючи вам комп’ютерного напарника. У п’ятій грі серії напарник був обов’язковий – і куди приємніше грати, коли він управляється живим гравцем.

Сама гра про боротьбу з вірусом, що зомбує людей в Африці. А тому навколо – величезні орди зомбі, відстрілюватися від яких одному просто нереально. Та й з напарником, що і говорити, робити це досить непросто, однак тут Resident Evil 5 дозволяє застосувати безліч різних тактик, комбінувати знайдені речі та озброєння і постійно розбавляє ігровий процес різними ситуаціями, орієнтованими на кооператив. А тому і оцінки гри серйозно різняться в залежності від того, як її проходили гравці – тим, хто проходив гру самостійно ця частина серії сподобалася істотно менше ніж тим, хто грав з живим напарником.

Kane & Lynch

Гра Kane and Lynch

Kane & Lynch — одна з найкрутіших кримінальних драм за всю історію відеоігор. За гру відповідає студія IO, яка вже придумала Hitman і була сповнена планів розгорнути свої режисерські амбіції в рамках шикарної серії про запеклих мерзотників, але продажі змусили датчан згорнути проект, не дивлячись на шикарну дилогію.

Kane & Lynch – кримінальна драма без компромісів. Тут багато вбивають, істерично матюкаються, ампутують кінцівки і проливають галони крові. І в усе це IO пропонують грати удвох.

Проходити Kane & Lycnh удвох шалено захоплююче, тому, що сама структура гри побудована так, що обидва найманця постійно потрапляють в різні ситуації, нехай знаходячись поруч один з одним. Через це при сольному проходженні ви просто втрачаєте частину шарму основної гри.

Brothers: A Tale of Two Sons

Гра Brothers: A Tale of Two Sons

Талановита студія Starbreeze посипалася при спробах перейти у вищу лігу. Розробивши геніальну The Chronicles of Riddick команда кинула всі сили на шалено амбітний GTA–клон Wheelman, який з тріском провалився у продажу. Для виживання Starbreeze спробували працювати за наймом і створили для Electronic Arts шутер Syndicate, який лише погіршив фінансовий стан компанії. У підсумку команда взялася за розробку невеликого, але вкрай душевного проекту – так і з’явилася Brothers: A tale of two sons.

Ця гра — справжня ода дружбі і сім’ї в кращих її проявах. Важка скандинавська казка про братерську любов, сімейні узи і те, на що здатні двоє братів, пов’язаних однією метою.

Навіть якщо не розглядати A Tale Of Two Sons крізь призму видатного наративу, перед нами просто відмінна гра для двох гравців. Brothers повністю побудована на необхідності командної взаємодії. Так тут вирішуються головоломки і проходяться місцеві боси. При цьому гра постійно генерує нові ситуації і не набридає необхідністю постійної взаємодії з партнером. Відмінний представник кооперативного проекту.

Portal 2

Гра Portal 2

Оригінальний Portal був видатною фізичною головоломкою, що демонстрував всю міць движка Source. Продовження ж не просто розвинуло закладені в Portal ідеї, але і додало грі глибини, придумавши місцевий колорит, забезпечивши проект сюжетом і навіть створивши приголомшливий кооператив.

Командна взаємодія в Portal 2 побудована на розгадуванні фізичних головоломок з телепортацією. Для цього кожному з гравців в руки дадуть по гравітаційній гарматі з різними ефектами — на їх кооперації і будуть зав’язані всі місцеві завдання. Штука в тому, що рівні в Portal 2 побудовані так, де простих рішень практично не буває, зате фанових ситуацій буде навалом – і спільне проходження гри подарує вам масу нових відчуттів, ну а фінал серйозно перевірить на міцність вашу дружбу.

Helldivers

Гра Helldivers

Helldivers дарує давно забуті відчуття спільних ігор на денді, будучи при цьому високотехнологічним і сучасним проектом.

Взагалі Helldivers це така адаптація Warhammer для масового користувача. Суворий світ майбутнього, де існують космічні десантники, що виконують найскладніші і небезпечні завдання з веління міжгалактичної ради. Ці завдання, як правило, пов’язані з тим, що треба кудись висадитися, щось забрати і, при цьому, не померти від місцевих мешканців. Цими космодесантниками, звичайно ж, є гравці.

Helldivers разюче різноманітна гра. Кілька варіантів класів, величезні гілки прокачування, десятки різновидів озброєнь і приголомшлива бойова система. Ми палимо ворогів вогнеметами, ставимо турелі, притискаємо їх за допомогою реактивного ранця, скидаймо бомби і просто розстрілюємо орди космічних тварюк, сіючи хаос і розруху скрізь, куди нас тільки не занесе чергове завдання уряду.

І при цьому Helldivers – гра, заснована на командних взаємодій. Без злагодженої гри ви швидко опинитеся з’їденими першою ж купкою ворогів. Ось і доводиться постійно кооперуватися, стежити за станом один одного і розбирати ролі для успішного виконання місій.

Magicka

Гра Magicka

У творців Magicka, очевидно, закінчилися ідеї для створення повноцінного нового фентезійного всесвіту. А тому розробники пішли по іншому шляху і створили гру, що висміює всі фентезійні штампи. А тому чаклунство тут – вкрай небезпечна штука.

Механіки Magicka побудовані навколо правильної взаємодії зі стихіями. Не можна бути одночасно магом вогню і льоду, проте довбанути водою і блискавками – відмінна ідея. Подібна кооперація різних магічних шкіл і є запорукою успіху для проходження сюжету Magicka.

Але головним хітом проекту став режим PVP, в якому між собою могли зіткнутися відразу кілька горе – магів. Такої кількості безглуздих, смішних, антилогічних ситуацій немає ні в одній іншій рольовій грі.

Human: Fall Flat

Гра Human: Fall Flat

Human: Fall Flat – одна з тих ігор, в які закохуєшся з першого погляду. Незвичайна придуркувата фізична головоломка про некерованих чоловічків – що ще потрібно для веселощів? Тільки кооператив для чотирьох чоловік!

Принадність Fall Flat в її дивній фізичної моделі. Закони фізики тут замішані з абсурдним облаштуванням рівнів і абсолютно некерованими персонажами. Кожну головоломку, здається, можна пройти десятками різних способів, проте всі з них зав’язані на грамотному управлінні, з чим в грі постійні проблеми. Через це, все раз у раз зривається в самий останній момент, що і генерує масу фана і смішних ігрових ситуацій.

Cuphead

Гра Cuphead

Взагалі-то Cuphead – просто один з кращих платформерів в історії відеоігор, який, крім шикарної механіки, ще й забезпечили крутим музичним і графічним виконанням. Проте в масах Cuphead відома як неймовірно хардкорна гра, пройти яку вдається небагатьом.

Для цього і передбачений місцевий кооператив – удвох проходити Cuphead стає не тільки значно веселіше, але і трішки простіше, так що насолоджуватися шикарним платформером краще удвох.

Серія Gears of War

Гра Gears of War

Взагалі Gears of War – одна з перших ігор, яка повернула моду на кооперативне проходження. До виходу четвертої частини Gears of War настільки сильно поліпшили цей напрям, що тепер гра соло і гра з другом це, по суті, два різних проходження.

Весь геймдизайн Gears of War тепер побудований так, щоб гру можна було пройти з напарником. Величезні рівні, купа зброї, розумні вороги, тактичні перестрілки – все зроблено для того, щоб вам було цікаво грати разом.

Варто відзначити і видатну якість самої гри. Gears of War залишається головним Xbox-ексклюзивом і з кожною новою частиною лише нарощує оберти, залишаючись головним консольним бойовиком останніх років десяти.

Monster Hunter: World

Гра Monster Hunter: World

Monster Hunter: World — перша гра відомої серії, що заглянула на ПК. Гра відразу стала світовим хітом і вже більше року тримається в топі продажів Steam.

Monster Hunter – гра про те, як ви, разом з напарником, будете відловлювати величезних страшних монстрів. Для цього в грі передбачено безліч різних прийомів: приманок, обманок, пасток та інших засобів для вдалого полювання. Однак світ гри вигаданий, а тому прості закони логіки працюють тут не завжди. Так що будьте готові і до хардкорних битв, і до виступів в ролі приманки, та й просто до того, що іноді розвідка закінчується летальним результатом.

Monster Hunter: World вражає своїм підходом до опрацювання ігрових механік. Це гра з унікальним ігровим процесом, завищеною складністю і необхідністю грамотних командних взаємодій – єдина в своєму роді.

Don’t Starve Together

Гра Don't Starve Together

Don’t Starve – захоплюючий симулятор виживання в процедурно генерованому світі, де відбувається справжнє божевілля. Саме вивчення всесвіту Don’t Starve приносить справжнє задоволення, а те, що до нього додається ще і захоплюючий ігровий процес «виживання» зробило з гри локальний культ.

Кооперативний режим був питанням часу, а коли він вийшов, Don’t Starve знайшла друге дихання. Парне виживання в цьому химерному світі відкрило багато нових можливостей. Гра стала трохи легше, зате різноманітніше. Разом гравці змогли реалізовувати більше ігрових механік, швидше і комплексніше вивчати світ, довше виживати і проводити експерименти над ігровими механіками, перетворивши Don’t Starve в справжню пісочницю.

Dying Light

Гра Dying Light

Dying Light, мабуть, самий чесний зомбі-екшн з усіх існуючих. Ми граємо за людей, що опинилися в ураженому вірусі місті, через що практично всі місцеві мешканці перетворилися на зомбі. Їжі мало, на транспорті пересуватися неможливо через затори і розрухи, а тому доводиться вилазити в місто і пересуватися за рахунок фізичної переваги над ордою зомбі. Люди швидше мертвяків, краще розуміють, здатні ставити пастки і тікати за допомогою паркуру.

На цьому і побудований місцевий кооператив. Ми постійно підтримуємо життя в таборах за рахунок вдалих вилазок. То виявимо схованку з припасами, то зганяємо в лікарню за медикаментами, то заскочимо в супермаркет і обшукаємо його в надії на щось їстівне. Постановка і екшен в Dying Light на найвищому рівні, а з урахуванням того, що вже цієї осені виходить друга частина, зараз саме час згадати події оригіналу.