Написання статей, як вид заробітку в інтернеті. Чи можливо заробити копірайтингом?

Якщо ви шукайте роботу в інтернеті, то напевно вже встигли зрозуміти, що копірайтинг і рерайтинг статей – один з провідних напрямків в даному питанні. На сьогоднішній день величезна кількість людей займаються подібним видом заробітку, і така популярність цілком виправдана. По-перше, копірайтинг і рерайтинг – це можливість віддаленої зайнятості та побудови вільного, зручного для вас графіка роботи. По-друге, обсяги заробітку в даному напрямку постійно зростають і не мають певних рамок. По-третє, це ваша особиста можливість працювати з самими різними тематиками, саморозвиватися і навіть будувати свій бізнес.

З розвитком інтернет-ресурсів, сайтів і соціальних мереж, хороший контент потрібен постійно і у великих кількостях, тому така робота в інтернеті, як написання текстів, користується зростаючою популярністю, як для тих, хто пише, так і для тих, хто їх купує. Так що ж це за вид діяльності?

Прийнято вважати, що це написання унікального тексту на основі особистих знань, думок і досвіду без опори на конкретне джерело. Насправді, копірайтинг спрямований на авторське написання текстів, що продають і включають в себе слова і фрази, які відповідають ключовим запитам користувачів мережі або мають психологічний вплив на велику кількість людей. Щоб освоїти основи копірайтингу, перш за все, потрібні грамотність і елементарні навички побудови логічних речень, ваше бажання і посидючість, все інше приходить з досвідом.

Існують певні види копірайтингу, що характеризують суть роботи над тим чи іншим текстом. Це seo-копірайтинг, рекламний копірайтинг, а також інформаційні статті для інтернет-журналів. Будь-який з цих видів може являти собою контент для того чи іншого тематичного сайту за бажанням замовника.

Крім того, величезне значення має оффлайновий копірайтинг, на якому засновані всі продажі в реальному житті. Без нього навіть найкращий товар буде приречений на провал і відсутність інтересу з боку покупців. Саме грамотний копірайтинг перетворює маленькі компанії в світові бренди і в монстрів індустрії. Це можуть бути як тексти-продажники на 10-15 тисяч знаків, так і слогани компаній, що складаються з 2-4 слів. Даний вид заробітку, хоч в Інтернеті, хоч в реалі, коштує дуже дорого саме завдяки тому прибутку, який він принесе замовнику. Один текст коштує від 100 до 100000 гривень. Але! Такі зарплати отримують тільки ті, хто дійсно цього вартий і створює справжні шедеври для продажників, від яких практично ніхто не йде без покупки.

Це створення оригінального тексту з високим ступенем унікальності на основі одного або кількох конкретних джерел, або переписування першоджерела своїми словами, з метою створити унікальний контент для наповнення сайту замовника. Простіше кажучи, це виклад вивченого матеріалу у вільній формі.

І в тому і в іншому випадку, копірайтер і рерайтер може створювати одиничний контент або працювати на постійній основі на сайті клієнта. Як правило, така робота в інтернеті, як рерайтінг, передбачає масштабне перетворення текстів у великих кількостях, але не виключені також і одиничні замовлення на окремі статті. Якщо розглядати дані види заробітку за середньою ціною за 1000 знаків, рерайтінг набагато відстає від копірайтингу, що при цьому не робить його менш популярним або менш затребуваним.

Також варто відзначити, що робота в інтернеті, в ході якої ви створюєте контент, може припускати переклад іноземних статей, що висуває до вас, як до рерайтера або копірайтера, додаткову вимогу – знання іноземної мови. Переклад іноземних статей ви можете здійснювати, як за власною ініціативою, розміщуючи готові тексти на біржах контенту, так і виконуючи дану роботу за запитом замовника. Нерідко така робота необхідна при створенні російськомовних аналогів тих чи інших іноземних сайтів.

Якщо ви зважитеся на таку діяльність, як рерайтінг або копірайтинг, то спочатку будьте готові до того, що ваші статті будуть не дуже затребувані, а замовники будуть побоюватися довіряти вам гарну та дорогу роботу. Але, з підвищенням ваших рейтингів на біржі, збільшенням портфоліо і відгуків замовника, попит на вашу роботу буде тільки рости, так само як і середня ціна за 1000 знаків. І, звичайно, не забувайте покращувати свої навички, тоді кожна продана стаття буде ключем до наступного кроку на шляху вашого фінансового благополуччя.

Деякі намагаються видати за копірайтинг тексти, скопійовані з вже діючих сайтів або газетних вирізок. Насправді це копіпаст (або плагіат). Тобто вкрадена інтелектуальна власність, яка, до речі, карається за законом, що захищає авторські права.